Ukupno: 319545

''KRASNA ZEMLJO, ISTRO MILA...''
Autor: Martina Kolovrat, 12. 10. 2018.

Čini se da je ovo bio prvi izlazak iz Škole za koji tema poput vremenske prognoze nije ulazila ni pod rubriku ''Razno''. Lako su se prihvaćale odluke razrednica; još lakše međusobno dogovaralo. Govorilo se samo o putovanju, glazbi, večernjoj zabavi, druženju... Bilo je važno realizirati ekskurziju.

Naši su je osmaši realizirali 9.-12. listopada. U pratnji razrednica s. Renate Azinović i Martine Kolovrat te učiteljice Eme Čeko proveli su 4 nezaboravna dana u Istri. Svoj prostor i svoje vrijeme rado su podijelili s vršnjacima iz Čiste Velike. Neka nova prijateljstva tih su dana tek rođena.

Iako je zabava bila glavni cilj, učenici su s velikom pažnjom slušali izlaganja, obilazili znamenitosti, povezivali nove spoznaje s ranije naučenim sadržajima. Vrilo Gacke, Kuterevo, Pula, Brijuni, Poreč, Motovun, Rovinj, Opatija, Trsat i Rijeka, ali nadasve naši Vatreni koje su susreli u Opatiji, dobivali su neka nova lica. Posebno je bilo zanimljivo pratiti kako učenici predviđaju pitanja učitelja za provjeru usvojenih sadržaja i selektiraju nove informacije vrednujući njihovu važnost.

Onaj drugi dio ekskurzije, večernja zabava, natjerao je učiteljice da zamijene uloge sa svojim učenicima i pokažu svoje skrivene talente. Njihovo zabavljanje ''ekipe'' nije uvijek teklo glatko, ali učenici su im svejedno dali ocjenu vrlo dobar. Ljubav je očito nadomjestila nedostatke.

S velikom zahvalnošću gosp. Borisu Obradoviću i agenciji Magellan za savršenu organizaciju, osoblju hotela Centinera u Banjolama za odlično gostoprimstvo, ali i međusobnoj zahvalnosti za dijeljenje doživljenih iskustava, u večernjim satima petka zatvoreno je tek drugo poglavlje priče o ekskurziji. Ostala će poglavlja biti pričana još dugo...

s. Renata Azinović, vjeroučiteljica