Ukupno: 319685

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ INFORMATIKE
Autor: Martina Kolovrat, 5. 3. 2024.

Što je natjecanje iz Informatike?

Natjecanje iz Informatike jedno je od najatraktivnijih školskih natjecanja. I dalje se nastoji unaprijediti način njegovog odvijanja kako bi se uključio što veći broj naprednih, nadarenih i sposobnih mladih natjecatelja.

(Infokup)

Na natjecanju iz Informatike učenici imaju priliku pokazati svoja znanja i steći nova, a sudjelovanja na natjecanjima motiviraju ih za daljnje napredovanje u području informatike i programiranja. Natjecanje se odvija na trima razinama: školskoj, županijskoj i državnoj i provodi se u pet glavnih kategorija: Logo, Algoritmi, Digitalne kompetencije, Osnove informatike i Razvoj softvera. Natječu se učenici od petoga do osmog razreda osnovne škole.

U petak, 1. ožujka u Katoličkoj osnovno školi održano je Županijsko natjecanje iz Informatike „Infokup“ za učenike osnovnih škola Šibensko-kninske županije.
Na natjecanju je sudjelovalo 46 učenika pod budnim okom svojih mentora te članova Povjerenstva (Siniša Stojnić, Josipa Baljkas Klisović i Martina Kolovrat). Tijek natjecanja je bio višesatni, učenici su vrlo zainteresirano pristupili svojim zadatcima i istoga dana je bila i objava rezultata.

Natjecateljske kategorije i rezultati su sljedeći (prva tri mjesta):

PRIMJENA ALGORITMA – 6
1. Karlo Bilić – Milena Bedrica
2. Ivan Kristian Šantić – Matea Laća

DIGITALNE KOMPETENCIJE 5
1. Luka Vudrag - Martina Kolovrat
2. Filip Vukičević - Martina Kolovrat
3. Marta Šola - Martina Kolovrat

DIGITALNE KOMPETENCIJE 6
1. Jadreško Šime - Matea Laća, Frane Bumbak - Josipa Baljaks Klisović
2. Mate Sučić - Josipa Baljaks Klisović
3. Luka Šabić - Petra Batić

OSNOVE INFORMATIKE 7
1. Ivan Tojčić - Petra Batić
2. Roko Musić - Josipa Baljkas Klisović
3. Petra Vudrag - Josipa Baljkas Klisović

OSNOVE INFORMATIKE 8
1. Matea Pilić - Martina Kolovrat
2. Maja Sučić - Martina Kolovrat
3. Nikola Dilber - Nataša Mudronja

Zadovoljni smo provedbom natjecanja i natjecateljskom atmosferom koja je cijeloga dana bila vidljiva u našim školskim prostorima. Nadamo se da su se naši gosti osjećali dobro. Trudili smo se biti dobri domaćini.

Čestitamo svima!

FOTOGRAFIJE: Siniša Stojnić, učitelj Informatike