Ukupno: 319694

LIK 2024.
Autor: S. Mandica Starčević, 8. 3. 2024.

Županijsko natjecanje – izložba radova učenika osnovnih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2024. održano je 7. ožujka 2024. u Interpretacijskom centru katedrale sv. Jakova u Šibeniku.

Nakon riječi dobrodošlice Stele Čuturić, voditeljice Županijskog stručnog vijeća za Likovnu kulturu, brojne nazočne goste pozdravio je gospodin Vinko Bulat, u ime organizatora natjecanja Šibensko-kninske županije. Uslijedio je nastup Dramske skupine ¨Vidički glumci“ iz OŠ Vidici s voditeljicom Ivanom Crnov koji su se predstavili s predstavom Snjeguljica.

Na Županijsko natjecanje ove školske godine sudjelovali su učenici i mentori iz 11 škola naše Županije. Sa školske razine natjecanja pristiglo je ukupno 33 učenička rada koje je vrednovalo županijsko prosudbeno povjerenstvo u sastavu: Antoni Paškov, prof. lik kulture i restaurator, Milena Mikulandra, akademski kipar i Ana – Marija Trevižan Vujčić, meg. Edukacije lik. kultu. I lik. umjetnosti te Manuela Srdarev, prof. likovne kulture. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je moda, a učenici su trebali u tehnici vodenih boja osmisliti suvremenu školsku uniformu i služeći se aplikacijom pixelcut montirati je na zadanu fotografiju.

Učenicima i mentorima koji su osvojili prva tri mjesta gospodin Vinko Bulat uručio je priznanja i zahvalnice:

1. Klara Mrvica, OŠ Jurja Šižgorića , Mentor: Žana Klisović
  2. Iva Barnaba, OŠ Petra Krešimira IV, Mentor: Antoni Paškov
  3. Marta Vukšić. OŠ Vrpolje, Mentor: Paola Glavurtić Mirošević

Voditeljica Stela Čuturić u ime škole domaćina OŠ Vidici i članova povjerenstva zahvalila je svim učenicima i mentorima na sudjelovanju i najavila je Državno natjecanje, koje će se ove godine održati u Dubrovniku, na koje će biti upućeni radovi koji su osvojili prva tri mjesta.

Radovi naših dvoje učenika, Lore Žaja i Luke Barišića prikazani su na video izložbi u sklopu Natjecanja. Nakon pozdravne riječi zapjevala je klapa naše škole ¨Zaveslaj¨ i time dodatno uveličala ovu manifestaciju.

Milena Mikulandra, učiteljica Likovne kulture