Ukupno: 319694

GUARDA CHE FILM!
Autor: S. Mandica Starčević, 14. 3. 2024.

Hrvatska udruga profesora talijanskog jezika organizirala je projekt namijenjen učenicima i profesorima talijanskog jezika kao stranog jezika. Projekt pod nazivom GUARDA CHE FILM! ističe važnost uporabe filma za razvoj komunikacijskih i kulturoloških kompetencija.

Učenici šestih i sedmih razreda, koji pohađaju nastavu talijanskog jezika, pod vodstvom učiteljice talijanskog jezika Kolinde Gabrilo imali su priliku sudjelovati u projektu te su 14.ožujka posjetili udrugu Dante Alighieri Zadar. U sklopu ovog projekta prikazan je film na talijanskom jeziku pod nazivom „Mio fratello rincorre i dinosauri.“ Film je temeljen na istoimenom autobiografskom bestselleru Giacoma Mazzariola, a priča prati dva brata od kojih mlađi ima Down sindrom.

Nakon odgledanog filma posjetili su Filozofski fakultet, Odjel za Talijanistiku gdje ih je dočekala pročelnica Odjela Ana Bukvić. Profesorica Bukvić  upoznala je učenike s radom Odjela te im zaželjela dobrodošlicu. Pripremila je i kviz za učenike o poznavanju Italije te je izrazila oduševljenje pokazanim znanjem učenika.

Dojmovi učenika:

Dana 14.ožujka posjetili smo zajednicu Dante Alighieri u Zadru. Tamo smo gledali film “Moj brat lovi dinosaure”. Nakon filma, posjetili smo sveučilište u Zadru gdje je ujedno i naša profesorica Kolinda Gabrilo i diplomirala i to baš na ovaj dan. Čestitke!!

Provod je bio odličan i volio bih ga ponoviti!! Mate Jakelić, 7.a

Ovaj izlet mi se jako svidio. Jedva čekam da nas ponovno negdje odvedete. Najbolji dio mi je bio kad smo bili na sveučilištu. Također mi se svidio film "Mio fratello rincorre i dinosauri". Lolla Chiara Živković, 6.a

Danas smo bili u Zadru s učiteljicom Kolindom. Prvo smo otišli pogledati film "Mio fratello rincorre i dinosauri." Nakon filma bili smo na fakultetu naše učiteljice. Bilo nam je zanimljivo, rješavali smo kahoot kviz i postavljali pitanja. Meni je najbolji dio bio kada smo gledali film. Film je bio o dječaku koji je imao Downov sindrom i mislim da ima stvarno lijepu pouku. Tonka Todorović, 6.a

U udruzi Dante Alighieri pogledali smo film na talijanskom jeziku. Iskreno, mislio sam da će  film biti dosadan, ali bio je odličan. Poslije toga, otišli smo na Filozofski fakultet i upoznali profesoricu Anu koja nam je pokazala fakultet i pripremila kahoot kviz. Bilo je jako zanimljivo i hvala profesorici Ani na trudu. Sve u svemu, bilo mi je odlično na ovoj terenskoj nastavi i mislim da bi trebali ponoviti ovako nešto. Ante Lapić, 7.a