Ukupno: 319685

VJERONAUČNA OLIMPIJADA U ŠIBENSKOJ BISKUPIJI
Autor: S. Mandica Starčević, 22. 3. 2024.

Vjeronaučna olimpijada za šibensku biskupiju održana je 22.  ožujka u Katoličkoj osnovnoj školi u Šibeniku. Programu otvorenja natjecanja nazočili su viši savjetnik za obrazovanje i nove tehnologije   Vinko Bulat iz Upravnog odjela za prosvjetu, znanost, kulturu, sport i nove tehnologije Šibensko-kninske županije te šibenski biskup Tomislav Rogić.

Programu su sudjelovali školski zbor pod vodstvom učiteljice Luiđe Cvitan, učenici 1.b s „Bojama prijateljstva“ pod vodstvom učiteljica Antonie Malenice i Ivane Računice te učenici sedmih i osmih razreda sa scenskim prikazom „Ruke pune buke“ pod vodstvom učiteljice Ivane Milišić. Program je vodio učenik petog razreda Roko Županović. Prigodnu riječ uputio je g. Vinko Bulat, a  svom obraćanju biskup  Tomislav je povezao Socijalni nauk Crkve s evanđeljem po Luki i posebno istaknuo prispodobu o Milosrdnom Samaritancu kao program življenja te na sve zazvao Božji blagoslov.

U natjecanju su sudjelovale  ekipe iz deset osnovnih i četiri srednje škole.

Nakon provedenih natjecanja, najbolje rezultate u kategoriji osnovnih škola ostvarile su:

1. OŠ Vidici (Bruna Bilić, Luka Goleš, Roko Gulin i Karla Tošić, mentorica Zdravka Nimac)

2. OŠ Brodarica (Matea Antunović, Ante Antunović, Tara Cigić i Roko Kulazo, mentorica Rosanda Vukičević)

3. OŠ Fausta Vrančića (Matilda Aužina, Pave Aužina, Anton Despot i Luka Lokas, mentorica Snježana Viljac)

U kategoriji srednjih škola prva mjesta pripala su:

1. Medicinskoj školi, Šibenik (Tonka Grubišić, Gabriela Jakovljević, Kristina Rak i Margareta Skroza, mentorica s. Elizabeta Glasnović)

2. Srednjoj školi Lovre Montija, Knin (Josip Anić-Bare, Ivan Gambiroža, Iva Jozanović i Izabela Kasalo, mentor Mario Preden)

3. Ekonomskoj školi, Šibenik (Gabriela Brailo, Ana Ljubičić, Blanka Popov i Ana Šostera, mentor Domagoj Jurković).

Prigodnim riječima pobjedničkim ekipama je čestitala predstojnica Katehetskog ureda s. Renata Azinović, uručivši im prigodne poklone.