Ukupno: 319689

RODITELJI PREDSTAVLJAJU ZANIMANJA U 2.b
Autor: Martina Kolovrat, 27. 3. 2024.

Posljednji dan nastave uoči proljetnih praznika 27. ožujka 2024. učenici 2.b razreda su proveli van učionice. Posjetili su gospođu Ana-Mariju i gospođu Zoranu kako bi pobliže upoznali njihova zanimanja. Posjet je organiziran u sklopu projekta Zanimanja ljudi u neposrednom okruženju - roditelji predstavljaju svoja zanimanja.

Za početak su se uputili na Općinski i Županijski sud u Šibeniku gdje ih je dočekala mama Ana-Marija Paić Baković koja tamo obavlja posao prekršajne sutkinje. Na ulazu su  upoznali  zaduženja i djelokrug posla pravosudnih policajaca. Obišli su dvorane u kojima se obavljaju rasprave i prostorije u kojima se nalaze zemljišne knjige. Upoznali su mnogo djelatnika suda koji su ih srdačno primili kao i predsjednika suda Mirka Škaricu. Mama Ana Marija im je pobliže objasnila koje poslove obavlja tijekom svog radnog dana.

Nakon posjeta sudu uputili su se prema mami Zorani Verović koja ih je čekala na recepciji Adriatic Suitsa, privatnog smještaja koji prima turiste. Razgledali su smještaj i saznali na koji način turistički djelatnik obavlja svoj posao. Kroz zanimljiv kviz ponovili su, ali i naučili dosta toga o znamenitostima Šibenika i okolice.

Na povratku u školu otišli su do autobusnog kolodvora i ponovili što su naučili o prometu, prometnim znakovima, autobusnom kolodvoru, peronima, voznom redu kao i ponašanju u prometu .

Kroz projekt Zanimanja ljudi u neposredno okruženju - roditelji predstavljaju svoja zanimanja krajem veljače učenike je posjetila mama Tereza Plenča.

Ona je bila gošća u učionici. Predstavila im je svoje zanimanje cvjećara i zajedno s učenicima izradila predivne proljetne aranžmane.

Od srca hvala dragim mamama na suradnji!

Marina Klarić i Višnja Štropin, učiteljice