Ukupno: 319885

LET'S GO TO THE MOVIES
Autor: S. Mandica Starčević, 6. 4. 2024.

Učiteljice engleskog jezika, Dragana Bura i Kolinda Gabrilo, 3. travnja 2024. održale su predavanje na Županijskom stručnom skupu učitelja engleskog jezika Šibensko-kninske županije. Tema predavanja  bila je Let's go to the movies gdje su učiteljice kolegama predstavile na koji način koriste medij filma u nastavi Engleskog jezika kao primjer dobre prakse.

U uvodnom djelu učiteljica Bura naglasila je kako je u  nastavi stranih jezika nužno  koristiti se različitim metodama, pomagalima, medijima i sve prisutnijom tehnologijom. Da bi nastava bila interaktivna, da bi učenik sve više sudjelovao u njoj, treba ga motivirati sadržajem i načinom prezentacije tog sadržaja. Upotreba filma u nastavi stranih jezika vrlo motivira učenike. Film je autentični audiovizualni dokument koje i učenici prilično vole. To je medij koji im je vrlo blizak i lako dostupan. Učiteljica Gabrilo dodala je kako gledanje filma omogućava učeniku, osim učenja jezika i razvijanja jezičnih kompetencija (i to na zabavan način), upoznavanje s drugom kulturom, ali i razvijanje kulture gledanja filma općenito. Film kao audiovizualni materijal, budući da je omiljen kod učenika, može biti vrlo važan instrument u izazivanju interesa i motivacije učenika kako za učenje stranog jezika, tako i za kulturu naroda čiji jezik uče. Općenito, to je dobar način u shvaćanju i prihvaćanju drugih i drugačijih.

U drugom dijelu predavanja predstavile su aktivnosti koje koriste u radu sa svojim učenicima. Naglasile su da su aktivnosti vezane uz gledanje filma podijeljene  u tri etape: prije gledanja, za vrijeme gledanja i nakon gledanja filma te su kolegama predstavile svaku pojedinu aktivnost. Predavanje je prošlo u ležernoj atmosferi uz kokice kako i priliči samoj temi predavanja.

Kolinda Gabrilo, učiteljica Engleskog i Talijanskog jezika