Ukupno: 319885

KOD SUSJEDA PO NOVO ZNANJE - TROKUT STIŽEMO!
Autor: Martina Kolovrat, 24. 4. 2024.

Današnje digitalno doba obiluje inovacijama koje su postale neizostavan dio naše svakodnevice. Brzi tehnološki napredak kontinuirano oblikuje naše živote, mijenjajući način na koji komuniciramo, radimo i učimo. U sklopu projekta "Kod susjeda po novo znanje - Trokut stižemo!", učenici 5.b i 6.a razreda su 10. travnja posjetili Centar za nove tehnologije i poduzetništvo Trokut, smješten nedaleko od naše škole, a učenici 5.a i 6.b razreda su sličan posjet ostvarili 24. travnja. Cilj oba posjeta bio je upoznati učenike s inovacijama koje su postale dio našeg svakodnevnog života i potaknuti njihov razvoj kroz praktično iskustvo učenja.

Tijekom prvog posjeta, u pratnji učiteljica Informatike Martine Kolovrat i Josipe Baljkas Klisović, učenike su dočekali i uvodno pozdravili Ivana Budimir, voditeljica inkubatora te Ivan Šoda, voditelj informatike koji je ujedno i održao radionicu o 3D tehnologijama. Posjet je bio fokusiran na kreativno modeliranje crkvenih objekata uz pomoć programa Tinkercad te njihovo doživljavanje u virtualnoj stvarnosti kroz VR naočale. Učenici su imali priliku surađivati, razvijati timski duh te odgovorno koristiti tehnološke alate.

Tijekom drugog posjeta, uz stručno vodstvo voditelja Informatike Ivana Šode, učenici su imali priliku putem aplikacije "Virtualni učitelj" doživjeti povijesne izume Fausta Vrančića kroz iskustvo proširene stvarnosti i na kraju testirati svoje znanje kvizom.

Ovo iskustvo nije samo proširilo njihovo znanje o tehnologiji, već je potaknulo i njihovu znatiželju za daljnjim istraživanjem. Učenici su otišli s novim vještinama i spoznajama, spremni na nove izazove koje donosi suvremeno digitalno doba, a učiteljice već razmišljaju o novom posjetu.

Josipa Baljkas Klisović, učiteljica Informatike