Ukupno: 319989
« Svibanj 2024 »

PLAZMA SPORTSKE IGRE MLADIH
Autor: Martina Kolovrat, 18. 4. 2024.

Školska sportska dvorana OŠ „Meterize“ 16. travnja 2024. bila je ispunjena uzbuđenjem i energijom dok su učenici županijskih osnovnih škola sudjelovali u Plazma Sportskim igrama mladih, najvećoj sportsko amaterskoj manifestaciji u Europi.

Ovo natjecanje, koje slavi sportski duh i timski rad među mladima, okupilo je i četvrtaše naše škole željne pokazivanja svojih vještina i sportskog duha.

Djeca su se natjecala u atletici i graničaru u kojem je sudjelovalo čak 28 ekipa što pokazuje njegovu popularnost.

Iako borbenosti, zajedništva i dobre igre nije nedostajalo, ekipa „Vatrene lopte“ je poražena u drugom kolu, dok je ekipa „Najjači vukovi“ upisala poraz u prvoj utakmici.

U atletskoj disciplini trčanja sudjelovala je većina naših učenika te su se iskazali kao vrsni trkači. U finalnoj utrci učenik Marko Aužina, 4.b osvojio je brončanu medalju dok se učenik Mislav Badurina, 4.b okrunio zlatnom medaljom.

Plazma Sportske igre mladih se, osim promoviranja sporta i sportskog načina života, zalažu i za fair play navijanje. Tako su mladi sportaši pokazali ne samo svoje atletske sposobnosti, već i sportski duh, međusobno se ohrabrujući i čestitajući jedni drugima, neovisno o rezultatima. Ovo sportsko natjecanje nije samo prilika za nadmetanje, već i za izgradnju trajnih prijateljstava i učenje vrijednih životnih lekcija.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju, zajedništvu, borbenosti te srčanom bodrenju!

Našem Mislavu želimo uspjeh u daljnjem natjecanju na državnoj završnici koja će se održati ovoga ljeta u Rijeci.

Marija Panjkota i Željka Ćaleta Car, učiteljice