Ukupno: 320211
« Svibanj 2024 »

PROJEKT ZANIMANJA LJUDI U NEPOSREDNOM OKRUŽENJU
Autor: S. Mandica Starčević, 23. 4. 2024.

U sklopu nastave Prirode i društva, učenici 2.a razreda sudjelovali su u projektima Zanimanja ljudi u neposrednom okruženju - roditelji predstavljaju svoja zanimanja i Promet

U sklopu izvanučionične nastave, 19. travnja 2024. god. posjetili su otok Krapanj na koji su stigli brodom. Ponovili su svoja znanja iz navedenih nastavnih cjelina te u neposrednoj stvarnosti doživjeli ukrcaj na brod, upoznali kapetana i mornare te vidjeli brodsku lučicu. Na otoku ih je srdačno dočekala mama naše učenice Judite Jurković-Periša te otvorila vrata obiteljskog muzeja Spuga 2. Učenicima je predstavila proces izrona, prerade i namjene morskih spužvi te ih upoznala s ovim cijenjenim zanimanjem koje se prožima generacijama obitelji Tanfara. Hvala Juditinoj mami na izuzetno zanimljivom i edukativnom jutru koje smo proveli na ovom biseru Jadrana - otoku Krapnju!

Dana 22. travnja su učenici 2.a i 2.b razreda posjetili Tvrđavu sv. Mihovila te sudjelovali na radionici Moj novčić, izradi šibenskog novčića bagatina u glini. Tamo ih je srdačno dočekao tata naše Ane Radak i uz zanimljive priče gđe. Vlatke proveo ih tvrđavom. Izvanučionična nastava ovog dana obogaćena je ishodima poput vožnje autobusom, ponavljanja sadržaja o kulturnoj baštini i ustanovama u mjestu, prometu, prometnicama, sudionicima u prometu, prometnim znakovima i slično. Hvala i Aninom tati, g. Mariu Radaku na edukativnoj radionici i boravku na ovoj šibenskoj ljepotici.

Ines Baljkas Nakić, učiteljica 2.a razreda