« Svibanj 2024 »

SVJETSKI DAN KATOLIČKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA
Autor: S. Mandica Starčević, 9. 5. 2024.

Na Svjetski dan katoličkog odgoja i obrazovanja, 9. svibnja u Katoličkoj osnovnoj školi u Šibeniku bilo je osobito svečano. Bila je to prigoda Učiteljskom vijeću škole   nagraditi učenike koji su osvojili 1. - 3. mjesto na Županijskim i višim razinama natjecanja u znanju iz pojedinih predmeta, kao i u sportskim natjecanjima.

U uvodnom pozdravu ravnateljica škole s. Mandica Starčević je nakon zajedničke molitve  podsjetila kako je Bog svakom čovjeku darovao razum, slobodnu volju i savjest. Po tim  darovima  rastemo, odgajamo se i formiramo u cjelovite osobe. Uspjesi učenika koji su ostvarili značajne uspjehe najbolji su pokazatelj kako su i sami na pravom putu da to ostvare. Povezala je današnju svetkovinu Uzašašća Gospodinova s mnogim katoličkim školama diljem svijeta, unutar kojih je škola u Šibeniku poput jedne kapi u beskrajnom moru katoličkih škola.

Pedagoginja škole Ivana Bakotić je prozvala svakog pojedinog učenika koji je zatim preuzeo svoju nagradu. Nagrađeni učenici su: Lina Bandalović, 8.A - 3. mjesto u stolnom tenisu, Tea Bandalović, 6.A - 3. mjesto u stolnom tenisu, Lorena Vlahov, 8.B - 3. mjesto u stolnom tenisu, Lolla Chiara Živković, 6.A - 3. mjesto u stolnom tenisu, Bianka Vrcić, 7.A – 3. mjesto iz biologije, Marta Šola, 5.B – 3. mjesto iz informatike, Filip Vukičević, 5.B – 2. mjesto iz informatike, Ante Bandalović, 4.A – 2. mjesto iz matematike, Toni Svirčić, 8.B - 2. mjesto u stolnom tenisu, Filip Slamić,  8.B - 2. mjesto u stolnom tenisu, Emil Rupić, 8.B - 2. mjesto u stolnom tenisu, Lovre Bačelić, 5.A – 2. mjesto u nogometu, Luka Šparada, 5.B – 2. mjesto u nogometu, Matej Šalić, 6.B  - 2. mjesto u krosu, Toni Gović, 6.a - 2. mjesto u odbojci, Krešimir Slamić, 5.B -2. mjesto u odbojci, Marin Kosi - 2. mjesto u odbojci, Marko Aužina, 4.b - 3. mjesto Županijska razina Plazma - sportske igre mladih,  Mislav Badurina, 4.b - 1. mjesto Županijska razina Plazma - sportske igre mladihMate Sučić, 6.B – 2. mjesto iz informatike, Roko Musić, 7.A – 2. mjesto iz informatike, Luka Vudrag, 5.B – 1. mjesto iz informatike, Ema Parač, 7.A – 1. mjesto iz biologije, Matea Pilić, 8.A – 1. mjesto iz Informatike, Karlo Gulin, 6.B 2. mjesto u odbojci i 2. mjesto u nogometu Petar Samaržija, 6.B-  2. mjesto u odbojci i 2. mjesto nogometu, Jure Vujević - 2. mjesto u odbojci i 2. mjesto nogometu, Fran Badurina. 6.B – 2. mjesto u krosu i 2. mjesto u nogometu, Franjo Burić, 8.B -  2. mjesto u stolni tenis i 1. mjesto iz matematike, Duje Slavica, 7.A – 2. mjesto   iz povijesti i 2. mjesto  iz geografije, Petra Vudrag, 7.B – 3. mjesto iz informatike i 2. mjesto iz hrvatskog jezika, Maja Sučić, 8.B – 2. mjesto iz informatike i  2. mjesto iz hrvatskog jezika, Ante Burić, 6.A  - 2. mjesto iz Krosa, 2. mjesto u odbojci te  2. mjesto u nogometu, Marko Papak, 6.A – 2. mjesto u Krosu,  2. mjesto  u odbojci te 2. mjesto u nogometu, Natalija Banovac, 4.A – 1. mjesto na regionalnoj razini SUDOKU, Frane Bumbak, 6.A - 3. mjesto iz matematike, 3. mjesto iz tehničke kulture, 1. mjesto iz informatike, 2. mjesto iz geografije, 2. mjesto iz nogometa te 2. mjesto u odbojci.

Zahvale i pohvale idu i mentorima učenika koji su ih pripremali: Ivi Laboru, Martini Kolovrat, Željki Ćaleta Car, Josipi Baljkas Klisović, Sanji Celić, Afroditi Rekić, Ani Perak, Jeleni Škugor, Andriji Guini, Mariti Županović, Toniu Ercegoviću, Mariji Panjkoti, Sanji Bertić Copić, Emi Kolovrat i Mladenu Šunjari.

Ove je godine nagrađeno trideset i četvero učenika. Želimo im da usvojena znanja razvijaju i tako obogaćuju svoje talente koje im je Gospodin dao.