Ukupno: 320494
« Svibanj 2024 »

Milijun djece moli zajedno za mir i jedinstvo
Autor: S. Mandica Starčević, 18. 10. 2013.

I ove školske godine, u petak 18. listopada 2013., učenici i djelatnici Škole pridružili su se m0litvenoj akciji ''Milijun djece moli zajedno za mir i jedinstvo'' koja je pokrenuta 2005. u Venezueli, a čija je svrha sjediniti u molitvi milijun djece iz čitavoga svijeta, po mogućnosti u isto vrijeme.

Nakon uvoda koji je dala vjeroučiteljica s. Renata Azinović, uslijedila je sama molitva. U predmoljenju su se izmjenjivali učenici od drugih do šestih razreda, dok su učenici sedmog razreda bili zaduženi za razmatranja pojedinih otajstava Isusova života. Projekcija fotografija djece u potrebama pomogla je mališanima da snažnije u svoje molitve uključe vršnjake diljem svijeta.

U molitvi su sudjelovali i p. Josaphat Ngimonyi Mosha i p. Robert Bartoszek (iz Družbe Duha Svetoga) koji od ovoga ljeta vode župu sv. Nikole na čijem se području nalazi Škola.

Radosni zbog nesvakidašnjeg molitvenog iskustva, učenici nižih razreda nastavili su u istom raspoloženju druženje s prisutnim svećenicima. Svjetski dan misija, koji se obilježava u nedjelju 20. listopada, bio je povod da kroz razgovor i osobno svjedočanstvo učenici otkrivaju načine kako biti misionar danas i ovdje. Posebno oduševljenje izazvale su pjesmice na swahiliju i poljskom – maternjim jezicima p. Josaphata i p. Roberta.

Svi su se školski zadatci nakon molitve i ovako radosnog susreta činili mnogo lakšima te su ih učenici nastavili hakuna matata izvršavati…

I današnji je dan s nama provela snimateljska ekipa za video Katekizam katoličke Crkve.