Ukupno: 319550

Adventska duhovna obnova
Autor: S. Mandica Starčević, 4. 12. 2013.

Vrijeme došašća je prigoda za povratak k Bogu i osnaživanje vlastite vjere. Stoga su i djelatnici naše škole početkom  došašća, 3. prosinca 2013. imali svoju adventsku duhovnu obnovu u župi Presvetog Srca Isusova na Baldekinu.

Duhovna obnova bila je koncipirana u dva dijela. U prvom dijelu je mr. don Roko Glasnović, biskupijski povjerenik za pastoral obitelji održao dva promišljanja na temu: Vjera u obitelji. U svojim je promišljanjima približio sam pojam vjere koja preobražava  i produhovljuje naš život i duboko je ucijepljena u konkretne životne stvarnosti. Naglasio je krepost vjere kao dar Božji u čijem je temelju sakrament krštenja, kao i potrebu današnjeg vremena za autentičnim svjedocima vjere. Vjeru ne živimo zatvoreni u svoj svijet, već u zajednici Crkve, župe i obitelji. U bliskoj isprepletenosti s vjerom je i krepost ljubavi koja bi trebala biti u temelju svih naših odnosa s bližnjima. U tom smislu treba razumjeti i misao kako škola ljubavi ne prestaje cijelog života. Stavivši naglasak na brak i obitelj, predavač je istaknuo potrebu i iskustvo: praštanja, molitve, sakramenata,  strpljivosti i pouzdanja u Boga u svim životnim situacijama.  U drugom dijelu djelatnici su se pridružili mladima šibenske biskupije na njihovom mjesečnom euharistijskom klanjanju koje je predvodio don Gabrijel Jagarinec, biskupijski povjerenik za mlade u suradnji s biskupijskim animatorima. U meditacijama klanjanja promišljalo se  o vremenu došašća i stavu svakog pojedinca koji se nalazi u pustinji života šiban vjetrovima grijeha.

Angažiranošću župnika don Tomislava Puljića svi su sudionici nastavili neformalnu izmjenu iskustava molitve i promišljanja o došašću i vjeri,  uz prigodni agape.