Ukupno: 319680

POSJET DOMU ZDRAVLJA I STOMATOLOŠKOJ ORDINACIJI
Autor: Marina Klarić, 6. 3. 2015.

Orkanska bura nije spriječila 2.b razred u posjetu Domu zdravlja, odnosno stomatološkoj ordinaciji. Naime, u sklopu nastave prirode i društva upravo smo obradili sadržaje iz nastavne cjeline Dijete i zdravlje. Učili smo kako su jedan od načina očuvanja zdravlja redoviti stomatološki pregledi. Kako je tata našeg učenika Luke stomatolog, on nas je pozvao u posjet, a mi smo poziv objeručke prihvatili.

Dr.stomatolog Kristijan Mikulandra je učenicima demonstrirao pravilno pranje zubi, govorio je o važnosti redovitih pregleda, nepotrebnim strahovima koja djeca  i odrasli često imaju. Govorio je i o razlici mliječnih i trajnih zubi, te njihovom broju.

Dvojici učenika je  obavljen pregled i stomatolog je zaključio kako su im zubi jako zdravi.

Također smo posjetili zubotehničare i na licu mjesta vidjeli kako nastaju zubne proteze. Djeci se jako svidjela aparatura koja se koristi pri izradi umjetnih zubi.

Na kraju posjete mnogi učenici su izrazili želju kako bi voljeli jednog dana biti stomatolozi ili zubotehničari.

Učenik koji strahuje od posjeta stomatologu je zaključio kako mjesta strahu više nema. Naš cilj posjeta je  u potpunosti ostvaren.

Antonija Mamužić, učiteljica