Ukupno: 319623

Biskup msgr. Ante Ivas s hodočasnicima u crkvi Sv. Jeronima
Autor: S. Mandica Starčević, 2. 5. 2015.

...

U srijedu 29. travnja u večernjim satima hodočasnici su posjetili Hrvatsku crkvu sv. Jeronima. S njima u crkvi, na sv. misi, nazočile su još tri hodočasničke skupine: vjernici iz župe sv. Blaža iz Zagreba zajedno s župnim vikarom vlč. Vladimirom Kerečenijem, skupina vjernika iz jedne molitvene zajednice iz Zagreba te mladi iz Šibenske biskupije koje su dopratili don Ante Omazić i don Gabrijel Jagarinec. Hodočasnike je dočekao rektor msgr. Jure Bogdan i upoznao ih je s poviješću hrvatske crkve i zavoda sv. Jeronima. Svečano euharistijsko slavlje s više svećenika predvodio je i propovijedao šibenski biskup msgr. Ante Ivas.

Msgr. Ivas se osvrnuo u homiliji na značenje ljubavi u ljudskom životu. „Ljubav je nešto što se u današnjem društvu tumači i shvaća na najrazličitije načine“, napomenuo je Biskup, te istaknuo kako je za njega najsavršenija ljubav između supružnika, oca i majke, muža i žene, djece i roditelja, ljubav u obitelji. „Upravo se tu ljubav danas najviše obezvrjeđuje“, upozorio je msgr. Ivas. Podsjetio je također na katehezu pape Franje na općoj audijenciji kojoj su hodočasnici nazočili toga dana, a u kojoj je Papa govorio o kršćanskoj obitelji – muškarcu i ženi koji se ljube – kao Božjem „remek-djelu“ za društvo. Biskup je nadalje, pozvao sve vjernike da žarko i svjedočki ljube svoju Crkvu koja je prava majka a danas joj predsjeda nasljednik sv. Petra papa Franjo. „Isusova raspeta ljubav na križu, kojom Otkupitelj svijeta raširenih ruku grli cijeli svijet,  našla je odjeka i u veličanstvenoj arhitekturi kod izgradnje trga sv. Petra koji podsjeća na raširene ruke koje izlaze i tijela bazilike (Crkve) i koje prihvaćaju i grle sve narode, svakog puka i jezika. Ljubite svoju Crkvu“  zaključio je biskup. (web stranica Papinskog hrvatskog zavoda sv. Jeronima)