Ukupno: 319557

BOŽIĆNA PRIREDBA – RADOST U SRCU
Autor: Andrea Beljo, 23. 12. 2015.

U ovo vrijeme koje u ljudima budi zajedništvo, ljubav, prijateljstvo, radost, nadu, vjeru… okupili smo se u kongresnoj dvorani Katoličke osnovne škole u radosnom iščekivanju malog Božića i pogledali priredbu Radost u srcu koju su pripremili naši učenici, sudionici dramske skupine uz plesnu skupinu, mažoretkinje, recitatorsku skupinu te školski zbor i orkestar.

Ovom priredbom prenijeli su vrlo snažnu poruku koja je dirnula svakog prisutnog pojedinca. Poruka je glasila da nitko od nas ne bi trebao pronalaziti Božić u skupocjenim poklonima ili okićenom boru, već bi trebao pronaći radost u svome srcu te je podijeliti svojim prijateljima.

Ovako je to ukratko izgledalo na sceni: učenica Dina je sa svojim razrednim prijateljima slavila Božić, ali pomalo na krivi način naljutivši se na svoje prijatelje misleći da nije jednina dobila poklon ispod bora. Ljutita odlazi iz razreda te na gradskoj klupici sreće Čovjeka koji je uči da je Božić u svima nama, da upravo radost koju nosimo trebamo darivati. Njegove riječi je duboko dirnu pa ushićena odlazi natrag svojim prijateljima te im prenosi poruku vrijednosti svakog pojedinca, vjere, ljubavi… Potaknuti njenim riječima svi zajedno odlaze u Crkvu gdje ugledaju Svetu obitelj. Odjednom shvaćaju da je taj Čovjek bio mali Isus koji se rodio i kojeg iščekujemo. Da je upravo On taj koji je stalno u svima nama! Radost iskazuju zajedničkom molitvom malom Isusu, klanjanjem pastira uz molitvu Maranatha te pjesmom Radujte se narodi.

Dragi učenici, od srca vam hvala na trudu i svojoj ljepoti koju ste unijeli u priredbu te prenijeli na sve nas prisutne. Također zahvaljujemo našoj ravnateljici, svim kolegicama i kolegama, a ponajviše našem barba Marku.

Sretan Božić svima!

Voditeljice dramske skupine, učiteljice:

Julija Crnogaća, Bjanka Klarendić i Veronika Paić