Ukupno: 319635

SUSRET ZBOROVA KATOLIČKIH ŠKOLA DALMACIJE
Autor: S. Mandica Starčević, 8. 5. 2016.

Katedrala sv. Stošije u Zadru bila je 7. svibnja 2016. najraspjevanija katedrala u Dalmaciji. Susret zborova katoličkih škola s područja Dalmacije održan je u Zadru, u organizaciji domaćina Klasične gimnazije Ivana Pavla II.

Domaćini su nam organizirali šetnju gradom i otkrivanje povijesnih i suvremenih znamenitosti Zadra. Naše učenike najviše su oduševile Morske orgulje i instalacija Pozdrav Suncu. Zahvaljujemo našem pratitelju na izvrsnom upoznavanju s ljepotama Zadra i mnogim informacijama koje je podijelio s nama.

Nakon upjevavanja i proba, u katedrali su se okupili učenici zborova katoličkih klasičnih gimnazija iz: Rijeke, Zadra, Splita, Sinja i Dubrovnika te naš zbor kao jedina katolička osnovna škola.

Susret je otvoren pozdravom ravnatelja škole domaćina don Ante Sorića i voditeljice Ureda HBK za katoličke škole Ivane Petrak.

Zborovi su nastupali s dvije pjesme. A naši učenici su pod dirigentskom palicom učiteljice glazbene kulture Luiđe Cvitan i uz glazbenu pratnju učiteljice hrvatskog jezika Veronike Paić izveli: "Moj Isus" i "Kao Marija". Dugotrajni pljesak prisutnih, najbolji je pokazatelj koliko su se česte probe zbora isplatile. A izvedbe srednjoškolskih zborova poticaj su nam na koju razinu možemo dići pjevanje.

Raspjevani susret završio je zajedničkom izvedbom svih sudionika pjesme "Zdravo Marijo" te pastirskom riječju i blagoslovom mons. Želimira Puljića, zadarskog nadbiskupa.

Pri povratku u Šibenik smo zaključili kako je ovaj susret bio obogaćenje svim sudionicima i poticaj za daljnji rad.

s.  Mandica Starčević