« Lipanj 2017 »

KURIKULUM

POSJET GRADSKOJ KNJIŽNICI JURAJ ŠIŽGORIĆ – OBRADA LEKTIRNOG DJELA «TRI MEDVJEDA I GITARA«
Autor: Martina Kolovrat, 3. 5. 2017.

U srijedu, 3. svibnja 2017., učenici 1.a razreda posjetili su Gradsku knjižnicu «Juraj Šižgorić». Razlog prvog zajedničkog posjeta knjižnici bio je obrada lektire «Tri medvjeda i gitara« Ljudevita Bauera.

Vesele knjižničarke pripremile su za učenike niz zanimljivih zadataka: kviz znanja, brzi odgovori na pitanja, ilustriranje pojedinih dijelova priče, uvođenje novih likova u priču.

Podijeljeni u dvije skupine učenici su aktivno sudjelovali u svim oblicima rada, borili se pomažući jedni drugima i veselili svakom osvojenom bodu za svoju skupinu.

Porukom ove priče uz vlastiti primjer potvrdili su kako je uvijek dobro i plemenito pomagati drugima.

Nakon uspješno odrađenih zadataka uz smijeh, žamor i osvježavajući sladoled krenuli smo u kratku šetnju gradom nakon čega je uslijedio povratak u školu.

Sanja Celić, učiteljica