« Kolovoz 2018 »

UČENIČKI RADOVI

Što vrijedne ruke naših učenika i učiteljica

rade u svojim razredima više pogledajte u

Učeničkim radovima...

KURIKUL

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ VJERONAUKA
Autor: MANDICA STARČEVIĆ, 9. 3. 2018.

Naša škola bila je još jednom domaćin  Županijskog natjecanja iz vjeronauka. Nakon odgode zbog vremenskih (ne)prilika, natjecanje je održano 9. ožujka. Sudjelovalo je 13 ekipa osnovnih i 6 ekipa srednjih škola.

Program dobrodošlice i uvod u natjecanje pripremili smo mi domaćini.

Uvodnu meditativnu  molitvu nad tekstom  Velikosvećeniče Isusove molitve (Iv 17,20-26) pripremila je vjeroučiteljica s. Renata Azinović   sa svojim učenicima. Školski zbor pod ravnanjem Luiđe Cvitan, prof. nakon otpjevane himne Republike Hrvatske sve je oduševio izvedbom pjesme O happy day. Pljesak je izazvala solo dionica Ivana Rončevića,, 7.a. Dramatizaciju priče Jedinstveno Božje dijete izveli su učenici 5.a koje je pripremila razrednica Ivana Mihek. Priča u kojoj smo se svi mogli naći i propitati savjest o ljepljenju etiketa drugima. Ravnateljica s. Mandica Starčević je pričom S druge strane  ukazala na potrebu čistog srca u našim odnosima prema drugima. Predstojnica Katehegskog ureda s. Jakica Vuco pozdravila je natjecatelje i mentore te je dala konkretne uoute vezane uz natjecanje.

Natjecanje je otvorio o. biskup mons. Tomislav Rogić, poželjevši čisto srce koje vodi do Isusa koji je jedini pravi i čvrsti oslonac svima nama. U samom natjecanju, koje je imalo tri kruga, pobjednici su ekipa iz OŠ Antuna Mihanovića Petropoljskog, a među srednjim školama ekipa gimnazije Antuna Vrančića. Čestitamo im!

s. Mandica Starčević